Автор Тема: Чи зараховуються до педагогічного стажу: навчання у ВНЗ, дійсна військова служба  (Прочитано 8839 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Ленусик

  • Гість
Юридична консультація:

 Шановні працівники, просимо надати відповіді на наші запитання! Як здійснюється розрахунок педагогічного стажу у випадках:
- якщо викладач безпосередньо після закінчення педагогічного ВНЗ приступив до педагогічної діяльності за спеціальністю, чи зараховується навчання у ВНЗ до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років?
- якщо студент індустірально-педагогічного технікуму під час навчання в ньому був призваний на дійсну військову службу?
- з якого періоду відпустка для догляду за дитиною до досягення нею 3-річного віку не зараховується до педагогічного стажу?
До уваги беруться записи трудової книжки, а такі записи там не передбачені.

Згідно з пунктом 2 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2001 р. № 78 (далі Порядок): "До стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років педагогічних та науково-педагогічних працівників (стажу педагогічної роботи) зараховується час роботи на посадах, передбачених переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963", що включає посади лише педагогічних та науково-педагогічних працівників, і згідно з цими актами не передбачено нарахування педагогічного стажу особам, які навчаються у ВНЗ.

Відповідно до п. 5 Порядку: "До стажу педагогічної роботи зараховується час перебування громадян України на військовій службі, час перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (частини третя і шоста статті 179 Кодексу законів про працю України)." Таким чином, законодавством не вимагається призупиняти перебіг нарахування педагогічного стажу на час певного періоду відпустки за догляду за дитиною, а час перебування на військовій службі зараховується до педагогічного стажу.

Відповідно до п. 6 Порядку: "Основним документом для визначення стажу педагогічної роботи є трудова книжка та інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи." Тобто трудова книжка є хоч і основним документом для визначення стажу роботи, але не єдиним.