Голосування

Які ЦВКК ви використовуєте в навчальному закладі?

Vernier
Інші
Ще плануємо закупівлю

Автор Тема: Яким повинен бути кабінет біології в загальноосвітній школі  (Прочитано 638 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline MaxMyr

  • Новий користувач
  • *
  • Повідомлень: 4
  • Репутация: +0/-0
  • Профіль: Рекламодавець
  • Регіон: Київська область
Біологія є продовженням дисципліни природознавство, а точніше однією із складових. Кабінет біології має мати стандартне обладнання для кожного класу: мультимедійний інтерактивний комплекс, цифрові вимірювальні комп’ютерні комплекси (ЦВКК) Vernier для вчителя і учня, а також : електричний цифровий мікроскоп, мікроскопи біологічні для вчителя та учнів, камера (сканер) для оптичного мікроскопа, роздаточні матеріали, демонстраційні плакати та набори зображень.

Є можливість придбати стандартний «клас біології під ключ», або вибрати ті одиниці, яких недостає, або які необхідно обновити, які більш сучасні і суттєво покращують рівень викладання предмету.

Розглянемо обладнання кабінету біології тематично.
Тема «Ознайомлення з предметом та основні поняття»: демонстрація живих організмів на різноманітних носіях.

Тема «Клітина» має декілька розділів,також лабораторні роботи та практичні роботи. Основне обладнання: моделі клітин рослин і тварин, світловий мікроскоп, оптичний мікроскоп, колекція мікропрепаратів організмів, набір зображень одноклітинних, багатоклітинних та колоніальних організмів, мікроскопи, лабораторний посуд, модель клітини в розрізі, набір для вивчення фотосинтезу, таблиці, відео про будову хромосом, модель-аплікація "Схема мітозу", модель-аплікація "Схема мейозу".

Тема «Рослини» для повного висвітлення і лабораторних робіт потребує наступного: модель в розрізі «рослина, покривні скельця, лабораторний посуд, набір мікропрепаратів, гербарій.

«Гриби», ця тема має невелику кількість годин, демонстраційне обладнання: муляжі, зображення, моделі грибів.
Окремо слід звернути увагу на набір «Ботаніка. Гриби», куди входять всі необхідні моделі, макети, мікропрепарати, цей набір допоможе вчителеві біології у подачі матеріалу.

Тема «Тварини» охоплює в середньому 26 годин, дозволяє познайомити учнів із будовою, способом життя та різноманітністю тварин.
Демонстраційне та лабораторне обладнання: опудала, мікропрепарати, фото- і відеодані, вологі препарати, макети кровоносної системи, моделі органів травлення, муляжі основних частин (мозок, органи чуття, шкіра) тварин.

Знову ж таки є можливість замовити одразу ж набір «Тварини», куди входять усі необхідні моделі, препарати, макети для вивчення цієї теми.
Тема «Людина» доволі змістовна, причому в середній школі вивчаються основні поняття, а уже в одинадцятому класі розглядаються поняття генетики, розмноження.
Для цієї теми необхідно: моделі/макети основних органів людини: ока, вуха, мозку, статевих органів, серця, зубів, системи органів травлення та дихання,також макет тканин органів, мікропрепарати, скелет, тонометр, термометр, муляж людини для вивчення реанімаційних заходів,фонендоскоп, модель легенів курця. Для одинадцятого класу необхідні наглядні таблиці для розв’язування генетичних задач.

Набір «Людина» містить в собі усі необхідні компоненти для вивчення даного матеріалу, для демонстраційних цілей та лабораторних практикумів.
Набір готових мікропрепаратів по темах – це зразки тканин, клітин, рослин, грибів, хвороб та інших органічних матеріалів. Поділені відповідно тем, зручні та безпечні у використанні. Можна замовити і весь набір, і окремо тему чи кілька.

Набір загального призначення містить препарувальний набір, скельця, різноманітні моделі, набори мікропрепаратів.
В дев’ятому класі більш змістовно вивчається будова клітин, білки, ДНК, РНК та інші кислоти, вводиться поняття спадковості, сумісності організмів, селективності. В основному потрібні електронні носії, мультимедійні пристрої та демонстраційні наочні зображення/таблиці.

Для класу біології важливе значення відіграють і датчики, які дають змогу швидко і якісно провести вимірювання.
Раніше згадувалось, але окремо про посуд та необхідні допоміжні предмети для кабінету біології: це всілякі скельця, чашки Петрі, пробірки, склянки, колби, секундомір, пісочні годинники, штативи, респіратори, джгути, рукавички.

Для кабінету є різноманітні варіації і електронного приладдя і демонстраційного. Як набором, так і окремими одиницями. Тому вчителеві важливо розглянути і проаналізувати усе, що є в наявності і, що дозволить підняти рівень навчання і результати учнів.