Автор Тема: Як обрати ВУЗ?  (Прочитано 8817 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Катька_Я

 • Гість
Як обрати ВУЗ?
« : Лютий 18, 2013, 14:49 »
Зараз зорієнтуватися в різноманітті вузів, форм навчання, пропонованих програм важко не тільки абітурієнтам і їх батькам, але навіть фахівцям. Проблема вибору актуальна для багатьох.

До вибору вузу потрібно підходити з відповідальністю і серйозністю. Походження отриманого диплому, безсумнівно, буде грати суттєву роль у  майбутній кар'єрі вашої дитини.

Вибір професії

Перше, про що ви разом з дитиною  повинні задуматися, - це про вибір професії. Рекомендуємо все ретельно зважити та вирішити, ким хоче бути і чому хоче присвятити все своє життя ваша дитина. Можна попросити поради у шкільного психолога або профконсультанта, а ще краще - уважно вивчити всі професії і зробити свій власний вибір.
При виборі професії треба розглянути кілька критеріїв: смаки, схильності, розумові здібності, інтереси, стан здоров'я дитини та, не останнє, сімейний бюджет.

Пошук вузуї

Після того як зроблений вибір професії, можна приступити до пошуку вузу. Якщо є бажання стати хірургом, педагогом або археологом - буде простіше, «асортимент» ВНЗ невеликий. Але якщо ваша дитина баче себе в якості економіста, юриста, інженера, менеджера - готуйтеся до стомлюючої, але необхідної процедури пошуку саме «вашого» ВНЗ серед десятків, а то і сотень подібних.

Критерії вибору вузуї

Зараз багато хто йде у платний вуз, щоб здобути освіту, на їхню думку, не напружуючись. Однак, як стверджують викладачі, що навіть якщо ви не пройшли на безкоштовне відділення в державний вуз, то йдіть на платне: це і престиж, і якість освіти. Не потрібно думати, що на бюджет вступити неможливо. Принаймні, необхідно спробувати, а можливість платної освіти завжди залишається за вами.

Державний чи приватний

У державному вузі є можливість поступити на бюджетне відділення. Крім того, диплом державного вузу більше цінується сьогоднішніми працедавцями. Можливо, це пов'язано з чинним у багатьох в свідомості стереотипом, що «за гроші можна не вчитися». Можливо з тим, що багато недержавних вузів виникли не так давно і ще не встигли, що називається, напрацювати свою програму. Тому, незважаючи на те, що деякі комерційні вищі навчальні заклади пропонують дійсно висококласну освіту, на ринку праці продовжує існувати певна дискримінація їх випускників.

Гуманітарний або технічний

Технічні вузи вважаються досить важкими як для вступу, так і для освіти, але як показує статистика, то студенти цих вузів швидше за всіх вживаються в комерційні структури.

Що стосується гуманітарних, то тут ваша дитина буде більше читати і вивчать безліч таких предметів як «Література», «Релігієзнавство», «Філософія», «Екологія», «Історія». Фахівці, що закінчили гуманітарний вуз, найбільш здатні до творчої роботи.

Престижність ВНЗ 

Звичайно, завжди краще вчитися в першому ВНЗ країни, але не завжди виходить. Отже, наступним вибирайте вуз, який має статус державного, а не приватного, якщо ж і туди не надійшли, то дорога вам в приватний. Щоправда, зараз є нові спеціальності, яким найкраще навчатися у молодих фахівців. Це професія з'явилася не так давно і краще про неї можуть розповісти і передати знання та досвід тільки молоді фахівці, ті, хто вже встиг спробувати себе в цій сфері.

Денне чи інше   

Найцікавіше навчання на денному відділенні. Там ви завжди в курсі останніх подій, постійно берете участь у різних заходах. Але якщо ж не хочете побути в колективі п'ять років, а заробляти, то краще податися на заочне - це і час вільний і повністю відкрите поле для можливостей.

Є ще один вид навчання - дистанційний. Він ще не сильно освоєний, але деякі вузи вже в майбутньому повністю хочуть перейти на такий вид навчань. Його суть полягає в тому, що студент, не виходячи з дому, може не тільки працювати, але і здобувати освіту, сидячи за своїм комп'ютером. Щоб отримати залік в такому ВНЗ, потрібно буде надіслати викладачу на електронну скриньку лист з відповідями на надіслані вашою дитиною питання. Якщо все зробила добре, то здасть, якщо ні - то переробляти можна скільки душі завгодно.

На що ще слід звернути увагу при виборі вузу? 

Якщо ВУЗ в іншому місті - дізнайтеся, чи є при навчальному закладі гуртожиток і які умови проживання в ньому. Для тих, хто збирається продовжити навчання на вечірньому або заочному відділенні, особливо актуальне значення матиме наявність у вузі добре укомплектованої бібліотеки. Якщо її немає, будьте готові до того, що більшість книг і підручників доведеться купувати за свій рахунок. Для хлопців однією з умов вибору може стати наявність військової кафедри.

Найважливіше, на що потрібно звернути увагу при виборі вищого навчального закладу - це якість навчання. Зберіть інформацію про репутацію вузу, професійному рівні викладачів, технічному оснащенні і т.п.

zan

 • Гість
Re: Як обрати ВУЗ?
« Reply #1 : Березень 14, 2013, 21:44 »
Многа букав. Ниасилил. Садись, два.

Катька_Я

 • Гість
Re: Як обрати ВУЗ?
« Reply #2 : Березень 26, 2013, 14:55 »
Не переживай, что не прочитал, тебе уже и не поможет  ;)

zan

 • Гість
Re: Як обрати ВУЗ?
« Reply #3 : Березень 26, 2013, 15:02 »
Мне еще ребенка учить. :P

petrova8

 • Гість
Re: Як обрати ВУЗ?
« Reply #4 : Квітень 16, 2013, 11:32 »
Як обрати ВУЗ?
больше всего играет: престиж, место расположение и цены за обучение.

Offline Андрій1995

 • Новий користувач
 • *
 • Повідомлень: 1
 • Репутация: +0/-0
  • Перегляд профілю
 • Профіль: Гість
 • Регіон: Сумська область
Re:Факультет податкової міліції
« Reply #5 : Березень 22, 2017, 21:14 »
Факультет податкової міліції - навчальний підрозділ, який не має аналогів в Україні.
Сферою діяльності випускників Факультету є виявлення, розкриття та попередження злочинів у сфері оподаткування.

Курсанти перебувають на повному державному забезпеченні: щоденне триразове харчування, забезпечені форменим одягом та гуртожитком.
Випускникам присвоюється спеціальне звання лейтенанта податкової міліції.

Додаткову інформацію можна отримати на сайті Університету ДФС України - https://www.nusta.edu.ua
Веб-сайт: http://fpm.org.ua
Тел.номер: +38(063)-42-89-28

Offline Grishka05

 • Новий користувач
 • *
 • Повідомлень: 5
 • Репутация: +0/-1
  • Перегляд профілю
 • Профіль: Батько \ мати
 • Регіон: Харківська область
Re: Як обрати ВУЗ?
« Reply #6 : Червень 24, 2017, 22:34 »
Мы тоже озадачены выбором ВУЗА. У нас один взгляд, у сына совсем на это другой взгляд. Но думаю вскоре нам дастся прийти к общему знаменателю)

Offline MissAlice

 • Новий користувач
 • *
 • Повідомлень: 6
 • Репутация: +0/-0
  • Перегляд профілю
 • Профіль: Батько \ мати
 • Регіон: Одеська область
Re: Як обрати ВУЗ?
« Reply #7 : Липень 11, 2017, 16:59 »
Тут головне щоб дитині подобалось